Do tańszej wysyłki brakuje: 100,00 zł

Ostrzenie łyżew

Ostrzenie łyżew
Powrót do Osprzęt łyżew
DOSTĘPNOŚĆ: w magazynie zewnętrznym wysyłka do 5 dni (roboczych)

15,00 zł

Głębokość rowka:
1"
1/2"
3/4" - Standard
3/8"
5/8"
7/8"

Koszt dostawy do US od 400,00 zł (więcej)


Kategoria: Osprzęt łyżew
kod produktu: U10-1/2
EAN: OSTRZENIE

Produkty dodatkowe

Sznurówki woskowane BlueSports ProGold

+ 22,00 zł
Nie, dziękuję

Ochraniacze płóz Guardog Deluxe

+ 45,00 zł
Nie, dziękuję

Nie zwracamy pieniędzy za usługę ostrzenia w przypadku złego dobrania rozmiaru łyżew

 • Nasz sklep oferuje usługę ostrzenia łyżew figurowych i hokejowych - graczy oraz bramkarskich
  Posiadamy w pełni profesjonalną maszynę do ostrzenia łyżew firmy Blademaster, która jest numerem jeden na rynku maszyn i wyszkolony personel. 
  W adnotacji do zamówienia prosimy dopisać ewentualne preferencje co do ostrzenia.
 •  
  Dobrze naostrzone łyżwy to same korzyści:
  Lepsza przyczepność w szybkich zakrętach czy zwrotach.
  Lepsza wydajność - mniej zużytej energii. 
  Doskonała kontrola krawędzi.
  Mniejsze tarcie dla lepszego poślizgu, efektywnej jazdy i większej prędkości.

Głębokość rowka

 • Wartości “1/2 lub “3/8” cala to tak zwany rowek głęboki, natomiast “1”, “3/4standard, czy “7/8” cala to rowek płytki.
 • Osoby jeżdżące rekreacyjnie, amatorsko, korzystają najczęściej z ostrzenia na tak zwany rowek neutralny - “5/8” cala.
 •  
 • Głęboki rowek charakteryzuje się wyraźnymi krawędziami , pozwala ciaśniej skręcać i gwałtowniej zatrzymywać się. Powierzchnia wklęsła jest większa, krawędzie wyższe, ostrze głębiej „zapada się” w lód, łyżwa stawia większy opór przy jeździe. Gracze, którzy wolą głębszy rowek „pracują ciężej” na lodzie z powodu większego tarcia jakie występuje. Krawędzie występujące przy głębokim rowku, szybciej zużywają się i wymagają większej dbałości (częstsze ostrzenie). Głębokie krawędzie wybierają zazwyczaj mniejsi zawodnicy, ważący poniżej 84 kilogramów (oczywiście to orientacyjne szacunki, nie muszą być regułą). Gracze grający blisko przeciwnika, w „tłumie”, często startujący i zatrzymujący się lub też po prostu lubiący mieć większe krawędzie będą preferowali właśnie głęboki rowek. Z ciekawostek Wayne Gretzky grając w „Nafciarzach” preferował głęboki rowek ostrzony na ½ cala (skala ustawienia tulejki z diamentem).

 • Rowek płytki jest preferowany przez zawodników cięższych. Krawędzie nie są tak wyraźne jak przy głębokim rowku, łyżwa łatwiej nabiera ślizgu, nie „zapadając” się w lód. Gracze na płytkim rowku zużywają mniej energii w czasie jazdy. Płytki rowek daje znakomite efekty przy graczach z długim krokiem i odbiciem, lubiącym otwartą przestrzeń i swobodną jazdę. Ostrza łyżew z płytkim rowkiem są łatwiejsze w szlifowaniu, a żywotność szlifu jest dłuższa. Czasem panuje błędna koncepcja, iż łyżwy hokejowe powinny mieć głęboki rowek. W lidze NHL każdy z graczy przez lata doświadczeń w jeździe wypracowuje swoje własne preferencje i niekoniecznie musi być to głęboki rowek, gracz musi czuć się komfortowo i bezpiecznie na swoich krawędziach. Na powyższy stan składa się kilka czynników: doświadczenie, umiejętności, styl jazdy oraz to jaką rolę pełni na lodzie. Ostrze łyżwy może być naostrzone bardzo dobrze, tak na głębokim jak i płytkim rowku. Każdy z graczy dobiera sobie głębokość dla siebie. Cechy ostrzenia na głęboki rowek lub płytki, jakie pojawiły się wcześniej nie są też regułą, najważniejszy jest zawodnik i to co On preferuje.