Do tańszej wysyłki brakuje: 100,00 zł
Koszyk (0 szt.) EDYTUJ

Skontaktuj się z nami

Kontakt Salony sklep@sportrebel.pl 32 727 51 00
pon. - pt. 10 - 18
sb. 9 - 14
nd. zamknięte

Popularne tematy

Pomoc Koszty przesyłki Płatności Zwroty, reklamacje, wymiana Tax Free

Przydatne linki

BLOG PRINT SERVICE MY BAUER
PL zmień język na angielski EN
Menu
lista miniatury
Kategorie i filtry
wybierz
Sortowanie
ceny rosnąco
ceny malejąco
1 ... 14

Rodzaje łyżew

Istnieją trzy podstawowe rodzaje łyżew: figurowe, hokejowe i panczeny. Łyżwy figurowe oprócz rekreacji służą do łyżwiarstwa figurowego, jazdy synchronicznej oraz tańca na lodzie. Hokejowe są przeznaczone do gry w hokeja na lodzie oraz często wykorzystywane do jazdy rekreacyjnej. Panczeny natomiast wykorzystywane są do szybkiej jazdy po specjalnie przygotowanych torach. Przez zastosowanie cienkiej i długiej płozy mogą osiągać duże prędkości.

Czym się różnią łyżwy figurowe od łyżew hokejowych?

Łyżwy hokejowe są szersze, a płoza jest gładka i krótka. But zapewnia dobre trzymanie kostki oraz stopy, a jego wnętrze posiada miękką wyściółkę, która sprawia, że jazda jest bardzo wygodna. Hokejówki są także bardziej zwrotne, a jazda szybka i dynamiczna. Łyżwy figurowe są bardziej smukłe i eleganckie, posiadają dłuższe płozy z ząbkami, mają wąską cholewkę i pozwalają na wykonywanie akrobacji oraz skoków na lodzie.

Jak dobrać rozmiar łyżew?

Łyżwy zawsze powinny być ciut większe niż nasz faktyczny rozmiary stopy. Nie powinno się kupować łyżew na tzw. "styk". Stopa powinna mieć minimalny luz, aby przybrać w łyżwach naturalną pozycję. Zwykle przyjmuje się, że łyżwa powinna być 0,5cm większa od naszej stopy. Aby prawidłowo dobrać rozmiar, należy najpierw zmierzyć długość i szerokość stopy. Aby zrobić to samodzielnie należy stanąć na kartce papieru, a następnie odrysować dokładny kształt stóp. Potem za pomocą linijki uzyskamy dokładny rozmiar w centymetrach. Ostateczny wynik porównujemy z tabelą rozmiarów podaną przez producenta i odczytujemy swój rozmiar.

W jakim wieku najlepiej rozpocząć naukę jazdy u dzieci?

Na łyżwach mogą jeździć już kilkuletnie dzieci. Najlepszy wiek na rozpoczęcie nauki to 4-5 lat, ponieważ to w tym wieku dzieci przyjmowane są do sekcji łyżwiarskich. Im dziecko młodsze, tym szybciej przyswoi technikę jazdy, a jeżeli stworzymy mu sprzyjające warunki do nauki i dobrze dopasujemy sprzęt to już po kilku wyjściach na lodowisko poczuje się pewnie i na pewno złapie sportowego bakcyla.

Czy warto wybrać łyżwy regulowane?

Na pierwszy model łyżew warto wybrać te regulowane. Ich ogromna zaletą jest fakt, że wraz ze wzrostem stopy dziecka nie będziemy musieli wymieniać ich na nowe. Modele z regulacją posiadają wygodny system powiększania rozmiaru za pomocą przycisku z boku szkieletu.