Do tańszej wysyłki brakuje: 100,00 zł
Koszyk (0 szt.) EDYTUJ

Skontaktuj się z nami

Kontakt Salony sklep@sportrebel.pl 32 727 51 00
pon. - pt. 10 - 18
sb. 9 - 14
nd. zamknięte

Popularne tematy

Pomoc Koszty przesyłki Płatności Zwroty, reklamacje, wymiana Tax Free

Przydatne linki

BLOG PRINT SERVICE MY BAUER
PL zmień język na angielski EN
Menu

Czym się różni deskorolka od longboardu?

Pierwszą różnicą pomiędzy sprzętami jest ich kształt oraz wielkość. Standardowy longboard jest znacznie większy od deskorolki. Cechuje go również zwężenie przy kółkach, w przeciwieństwie do zwykłej deskorolki, która posiada tą samą szerokość na całej powierzchni. Deskorolki zostały zaprojektowane tak, aby móc wykonywać na nich efektowne triki, co ułatwiają małe i twarde kółka. Deskorolki cechują się zwrotnością, dużym przyspieszeniem i skrętnością. Longboardy z kolei służą raczej do płynnej jazdy. Nie są aż tak zwrotne, wolniej się rozpędzają i wolniej hamują.

Jak dobrać rozmiar deskorolki?

Odpowiednio dobrany rozmiar sprawi, że jazda na deskorolce będzie łatwa i przyjemna. Rozmiar sprzętu najlepiej dobrać do wzrostu użytkownika.

  • do 105cm - blaty o szerokości do 7.5”
  • do 135cm - blaty o szerokości około 7.75”
  • dla osób powyżej 150 cm - blaty o szerokości 7.75” – 8.0” i wyżej.


Podstawowe triki do wykonywania na deskorolce

Ollie – to podstawowy flip, czyli podskok na desce. W jego trakcie deska unosi się „razem z nami”. Jeśli chodzi o sposób wykonania tego triku, to konieczna jest znajomość nollie. W swojej przygodzie z deskorolką, najlepiej jest zacząć właśnie od tej sztuczki. Jest to podstawa wielu innych trików, plus sama w sobie wygląda całkiem efektownie.

Frontside lub Frontside Ollie – wariacja na temat Ollie. Wyskakujemy razem z deską i lądujemy obróceni względem tego z jakiej pozycji startowaliśmy. Najlepiej jest zacząć od małych kątów, stopniowo dochodząc do 180 czy 360 stopni.

Kickflip – jest to obrót deski względem jej własnej osi symetrii. Stanowi dodatek do wielu trików na deskorolce.

Backside – ten trik na deskorolce nie różni się za bardzo od frontside’a, z tą różnicą, że lądujemy zwróceni tyłem do kierunku jazdy.

Rodzaje deskorolek

Skateboard/klasyczna deska – najpopularniejszy i klasyczny skateboard to uniwersalny sprzęt do jazdy ulicznej czy w skateparku. Deska posiada dwie zaokrąglone końcówki, a jej szerokości wynosi zazwyczaj 19 - 20 centymetrów.

Longboard – jak sama nazwa wskazuje longboard cechują się większą długością. Deska posiada niesymetryczny kształt z wąskimi końcówkami i większe kółka. Konstrukcja longboardu pozwala osiągnąć dość duże prędkości.

Waveboard/Snakeboard – deski zbudowane z dwóch płyt połączonych ze sobą metalowym prętem, który pozwala obu częściom na obrót w promieniu 360 stopni wokół jego osi. Deski posiadają jedynie dwa kółka, które również mogą obracać się w kierunku jazdy. Sprzęt przeznaczony jest głównie dla entuzjastów i wyczynowców.