Do tańszej wysyłki brakuje: 100,00 zł
Koszyk (0 szt.) EDYTUJ

Skontaktuj się z nami

Kontakt Salony sklep@sportrebel.pl 32 727 51 00
pon. - pt. 10 - 18
sb. 9 - 14
nd. zamknięte

Popularne tematy

Pomoc Koszty przesyłki Płatności Zwroty, reklamacje, wymiana Tax Free

Przydatne linki

BLOG PRINT SERVICE MY BAUER
PL zmień język na angielski EN
Menu

Jakie korzyści czerpią dzieci z jazdy na rolkach?

Nie jest tajemnicą, że jazda na rolkach to rodzaj sportu, który świetnie łączy się z dobrą zabawą, jednocześnie pozwalając kształtować koordynację ruchową dziecka, ćwiczyć równowagę oraz wzmacniać mięśnie. Jeżdżąc na rolkach nasze dziecko może spożytkować pokłady swojej energii z korzyścią dla zdrowia oraz samopoczucia.

Jakie rolki wybrać dla dziecka?

Wygoda dziecka podczas jazdy to podstawa. Dobrze dobrany but powinien być stabilny i podtrzymywać staw skokowy. Nie kupujmy rolek, które określane są mianem zabawek dla dzieci lecz zainwestujmy w sprzęt renomowanych producentów. Na początek przygody z jazdą warto zakupić model regulowany z systemem powiększania rozmiaru, dzięki czemu rolki będą rosnąć wraz ze stopą dziecka i posłużą przez więcej niż jeden sezon.

Jakie kółka najlepiej wybrać w rolkach dla dzieci?

Warto zwrócić uwagę na kółka, które powinny być z kauczuku lub poliuretanu. Ich wielkość powinna się wahać pomiędzy 47 a 70mm. Im miększe kółka, tym lepsza będzie ich przyczepność do podłoża. Miękkie kółka zapewniają wolniejszą jazdę, co na pewno wpływa na bezpieczeństwo dziecka. Łożyska w rolkach dla dzieci to najczęściej ABEC 3 lub SG 3.